Kurs wspinania na sztucznej ścianie w Reni Sport trwa 2 dni. Zwykle w weekendy. Jest to szkolenie dla osób początkujących, na sztucznej ścianie, także świetne przygotowanie do odbycia kurs wspinaczki skalnej na wiosnę w skałach.

Zajęcia trwają 2 x ok. 6 godzin (sobota, niedziela). Mogą odbywać się w grupie do 8 osób

Zima jest idealnym okresem, żeby zacząć naukę wspinania. Dalsze przygotowanie techniczne na sekcji wspinaczkowej jest najlepszym sposobem na pewne zaliczenie kursu skałkowego na wiosnę w sposób, w jaki powinno się go odbywać. Dużo osób zapisuje się na kurs skałkowy bez odpowiedniego przygotowania i taki kurs polega na prowadzeniu dróg III, co nie do końca ma sens. Taka osoba nie ma przyjemności z takiego szkolenia i po kolejnym roku treningu często powtarza kurs skałkowy. Pieniądze i cały rok zmarnowane. Na dodatek można się kontuzjować bez odpowiedniej wiedzy jeszcze przed kursem, próbując swoich sił samemu zimą na sztucznej ściance. Dlatego kurs wspinaczki na sztucznej ścianie ma sens i polecam go także moim sekcjowiczom!

Najbliższe terminy:

  • 2-3 grudnia 2023 490zł / osoba
  • 9-10 grudnia 2023 490zł / osoba
  • 6-7 kwiecień 2024 590zł / osoba

Kurs na sztucznej ścianie, to propozycja idealna dla osób, które zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką. Ścianki wspinaczkowe to najbezpieczniejsze i najlepsze miejsce do nauki wszystkich niezbędnych umiejętności, które później przenieść można w skały. Kurs ten dedykowany jest nie tylko osobom początkującym – bardziej doświadczeni wspinacze nauczą się na nim jak bezpiecznie i efektywnie wspinać się z dolną asekuracją, latać i wyłapywać loty oraz poznają podstawy techniki wspinania. Dlaczego osób może być nawet 8? Bo uczycie się współpracy w psotowaniu, także wspinaczki na hali, gdzie osób może być więcej i dobrze wiedzieć, jak się bezpiecznie wśród takiej grupy poruszać. Kto się wspina w weekendy na ściankach, gdzie jest tłok, wie o czym piszę :). Podczas wspinaczki na linie to są 4 pary, co na sztucznej ścianie dla dobrego instruktora nie jest trudnym wyzwaniem.

Czego uczymy się na kursie?

  1. Zapoznanie ze sztuczną ścianą, budowa ściany, rodzajem chwytów, stopni, rozmieszczeniem i wytrzymałością punktów asekuracyjnych, stanowiskami, materacami, nazewnictwem, wycenami dróg i boulderów.
  2. Zasady bezpieczeństwa na sztucznej ścianie podczas rozgrzewki, upadku na materac, trawersowania, wspinaczki na „automatach” np. True Blue, wędce oraz prowadzeniu.
  3. Podstawowe informacje o sprzęcie wspinaczkowym
  4. Zasady asekuracji na wędkę, prowadzenie oraz spotowanie podczas uprawniania boulderingu.
  5. Przyrządy asekuracyjne i bezpiecznie oraz poprawne korzystanie z tych przyrządów – wady i zalety korzystania z przyrządów bez wspomagania oraz ze wspomaganym lub automatycznym hamowaniem
  6. Węzły wspinaczkowe i zabezpieczające oraz backup.
  7. Komendy wspinaczkowe
  8. Sytuacje awaryjne
  9. Podstawowe techniki wspinaczkowe w różnym terenie.
  10. Technika upadania na materac podczas uprawiania boulderingu oraz spotowanie i ćwiczenia wspomagające prawidłowe upadanie
  11. Zapobieganie kontuzjom wspinaczkowym
  12. Zasady korzystania z siłowni wspinaczkowej i specjalistycznych ćwiczeń np. siłownia, campus.
  13. Trening uzupełniający – ćwiczenia specjalistyczne np .dla poprawy siły palców, ścisku itp.
  14. Podstawy regeneracji po treningu
  15. Porady w zakupie sprzętu (wady i zalety)
  16. Rozciąganie i schładzanie mięśni

ZAPISY PONIŻSZYM FORMULARZEM